Zbyškovi mravenci

Chov mravenců, druhy mravenců, formikárium a obrázky

Mikroklima

Nevíte jakou vlhkost, teplotu, nebo větrání potřebujete?

Vlhkost :

Mravenci potřebují ke svému životu vysokou vlhkost, a proto je dobré jí pravidělně doplňovat. Způsob doplňování je podle druhu formikária. Doplňujte vlhkost tak, aby nebyla v celém formikáriu stejná. Mravenci si vyberou místo, které jim vyhovuje nejvíce a přesouvají svoje mladé, podle toho co je pro ně nejlepší.

Teplota :

Pokud chováte mravence v domě, bytě, nebo jiném vnitřním prostoru je teplota dostačující. Nejlepší je teplota kolem 26 stupňů. Při této teplotě je reprodukce nejrychlejší. Mravenci žijící volně v přírodě využívají teplo ze slunečního záření. Pokud máte chov někde venku ve stínu, budete ho muset zahřívat dodatečně. Na internetu je množství pomůcek (ohřívací kámen, nebo ohřívací drát), které teplotu udrží. Stejně není vhodné mít formikárium někde na přímém slunci. Uzavřené prostory by fungovaly jako skleník a mravenci by se vám uvařili.

Mikroklima :

Není vhodné, aby formikárium bylo hermeticky utěsněné. Je v něm vysoká vhkost a pokud nedochází k proudění a výměně vzduchu, začnou se vám v něm objevovat plísně a houby. Stejně důležité je odstraňovat zbytky mrtvého hmyzu, potravy a i mrtvých dělnic. Na mrtvolách a zbytcích by se množili roztoči a jiní parazité. To by vedlo k pomalému, ale jistému konci chovu.